TOP 3 kosačky
Fieldmann FZS 4003 B

Krovinorez Fieldmann FZS 4003 B patrí k výkonnejším kosačkám vo svojej triede, pritom je lacnejší, ako konkurencia. Ak hľadáte výkonnejšiu strunovú kosačku do hustej alebo vysokej trávy alebo krovinorez do náletov vo svojej záhrade, bude krovinorez Fieldmann FZB 4003 B ideálnym pomocníkom. Pre objektívnosť uveďme, že nemá len...

Čítaj viac

Kosačka Hecht 1805 S s elektrickým pohonom je kombináciou solídneho výkonu a dobrej ceny a ocenia ju zákazníci, ktorí chcú kosiť trávnik v blízkosti svojho domu. A to nie len na rovine, ale aj do svahu, vďaka pojazdu to nebude problém. Aké sú jej plusy aj mínusy na základe používania v záhradách?

Výkonný elektrický motor

Pohon kosačky zaisťuje elektromotor na 230 V s príkonom 1800 W. Prakticky s dvojnásobným výkonom, než majú lacné elektrické kosačky, si poradí aj s hustejšou trávou, burinou alebo menšími náletmi. Záber kosenia je 46 cm, to je hodnota bežná pre silnejšie benzínové kosačky.

Kosačka je samozrejme vybavená zberným košom o objeme 60 litrov, čo je štandard v triede. Veľké madlo uľahčuje prenášanie koša plného trávy. Kovový skelet kosačky na jednej strane má „na svedomí“ celkovú hmotnosť kosačky 31,5 kg, na druhej strane zaručuje robustnú a odolnú konštrukciu. Vďaka zapínateľnému pojazdu je ovládanie kosačky ľahké.

Poradí si aj v teréne

Hoci kosačka Hecht 1805 S vyžaduje ťahanie predlžovačky za sebou, môžete s ňou kosiť nie len na rovine okolo domu, ale aj vo svahu. Rýchlosť 3,6 km/h sa síce nedá meniť, ale niektorí užívatelia s ňou pokosia aj svah do uhla až 30°. Samozrejme to môže byť individuálne a záleží aj od hustoty a výšky trávy.

Vďaka výkonu a záberu sa kosačka hodí pre kosenie trávnikov až do 12 árov. Výška trávnika je centrálne nastaviteľná od 30 do 75 mm. Vďaka priemeru kolies 11 palcov (275 mm) – zadné – a 8 palcov (200 mm) – predné – s guličkovými ložiskami je manipulácia s kosačkou pohodlná aj na nerovnom teréne.

Kosenie v záhrade

Uloženie kosačky Hecht 1805 S uľahčuje sklopná rukoväť. Pri použití v menších záhradách ušetríte veľa času vďaka výkonu a šírke kosenia aj veľkému zbernému košu. Elektrický motor má nízku hladinu hluku, no vďaka vysokým otáčkam a špeciálnemu tvaru žacieho noža môže jeho zvuk niekomu pripadať silnejší.

Konštrukcia kosačky umožňuje okrem zberu trávy do koša nastaviť aj bočné vyhadzovanie doprava alebo mulčovanie a ponechanie trávy na trávniku ako hnojivo. To sa hodí najmä ak často kosíte trávnik nízkym strihom.

Vďaka absencii spaľovacieho motora je údržba kosačky Hecht 1805 S jednoduchá, spočíva len v očistení kosačky od trávy.

Kúpiť?

Vysoký výkon, široký záber, veľký kôš, pojazd aj nastavenie výšky kosenia robia túto kosačku ideálnou pre stredné aj veľké záhrady s prístupom k elektrickej zásuvke. Robustná konštrukcia a nízke nároky na údržbu sú benefitom pre rekreačných záhradkárov a majiteľov chalúp, ako na rovine tak vo svahoch.

Cenová výhodnosť
0
Výkonnosť
0
Používanie v praxi
0
Údržba
0
Hmotnosť
0
Average
  Našítavanie, prosím počkajte yasr-loader

Klady

  • Silný motor
  • Pojazd
  • Robustná konštrukcia
  • Jednoduchá údržba

Zápory

  • Vyššia hmotnosť