TOP 3 kosačky
Fieldmann FZS 4003 B

Krovinorez Fieldmann FZS 4003 B patrí k výkonnejším kosačkám vo svojej triede, pritom je lacnejší, ako konkurencia. Ak hľadáte výkonnejšiu strunovú kosačku do hustej alebo vysokej trávy alebo krovinorez do náletov vo svojej záhrade, bude krovinorez Fieldmann FZB 4003 B ideálnym pomocníkom. Pre objektívnosť uveďme, že nemá len...

Čítaj viac

Krovinorez Fieldmann FZS 4003 B patrí k výkonnejším kosačkám vo svojej triede, pritom je lacnejší, ako konkurencia. Ak hľadáte výkonnejšiu strunovú kosačku do hustej alebo vysokej trávy alebo krovinorez do náletov vo svojej záhrade, bude krovinorez Fieldmann FZB 4003 B ideálnym pomocníkom. Pre objektívnosť uveďme, že nemá len výhody.

Srdce kosačky – motor

Benzínový krovinorez a strunovú kosačku Fieldmann FZS 4003 B poháňa dvojtaktný benzínový jednovalcový motor s objemom 42,3 cm3 a s výkonom 1,25 kW. V tejto objemovej triede a hmotnosti sa jedná o nadpriemerný výkon. Preto nie je problém kosiť hustú, starú alebo vysokú trávu ani silnejšie náletové dreviny a počas práce nepocítite zníženie výkonu.

Vďaka zväčšenej nádrži na palivo je tento krovinorez vhodný aj na dlhšie a náročnejšie práce v záhrade a okolo domu. Vďaka pomerne nízkej spotrebe paliva vydrží pracovať viac. Pre správne namiešanie oleja a benzínu v pomere 1:25 do dvojtaktného motora krovinorezu je pribalená kalibračná nádobka s objemom 0,6 litra. No je to skôr na namiešanie paliva pre príležitostnú prácu, nie na trvalé používanie.

Ďalšie plusy a mínusy

V balení tejto kosačky nájdete oceľový trojzubec o priemere 255 mm (štandardný pre väčšinu krovinorezov) aj strunovú žaciu hlavu pre dvojitú strunu priemeru 2,4 mm. Táto univerzálna hlava je dostatočná, pre intenzívnu prácu ju odporúčame vymeniť za hlavu pre strunu až do priemeru 3 mm, oceníte ju v starej a hrubej tráve. Šírka záberu struny je daná priemerom ochranného krytu a je 42 cm, teda nijako nevybočuje z priemeru. Je to škoda, silný motor by dovolil aj viac.

Tvarované úchopy dvojitej bicyklovej rukoväte sú ergonomické a nastaviteľné podľa postavy kosca, takže ovládanie krovinorezu je veľmi ľahké. Aj vďaka celkovej hmotnosti asi 7,5 kg, čo je dané veľkým zastúpením plastov v konštrukcii. Napriek tomu si dlhšia práca s touto kosačkou vyžaduje dosť sily a dobrú kondíciu. Prácu uľahčuje nosný popruh, ale podľa našich skúseností je lepšie si zakúpiť alternatívny popruh, ktorý lepšie vyhovuje väčšine koscov. Aj keď kosačka pôsobí subtílne a lacno, svoju prácu v záhrade odvedie dobre.

Práca v záhrade

Veľký výkon kosačky znamená aj väčší hluk, na druhej strane pokosíte trávu rýchlejšie a ľahšie, ako s menšími a slabšími kosačkami. Zvýšený hluk kosačka vydáva najmä vtedy, keď si nevšimnete skrátenú strunu a včas ju nepredĺžite.

Pri dlhej práci sa plastový diel okolo výfuku zahrieva a ak si včas nevšimnete suchú trávu pod krytom, zhoršuje sa chladenie motora kosačky. Táto hobby kosačka však nie je určená na profi použitie, takže prestávka na oddych minimálne po spálení objemu nádrže si zaslúži nie len obsluha, ale aj krovinorez.

Aký je výsledok našej recenzie?

Pre celodenné kosenie táto kosačka rozhodne nie je určená. Ak máte záhradu, kde kosíte tak 2 až 4 áre na jeden krát, budete so strunovou kosačkou Fieldmann FZS 4003 B spokojní. Veľký výkon, priemerná váha a nízka spotreba je sprevádzaná ľahkým ovládaním. Na základe našich skúseností odporúčame vymeniť nosný popruh aj strunu za hrubšiu, dokonale potom využijete schopnosti tejto kosačky a kosiť trávu vo vašej záhrade bude potom radosť. Aj preto, že všetko pokosíte vďaka silnému motoru rýchlo.

Cenová výhodnosť
1
Výkonnosť
1
Používanie v praxi
1
Údržba
1
Hmotnosť
1
Average
  Našítavanie, prosím počkajte yasr-loader

Klady

  • Jednoduché a ľahké ovládanie
  • Ergonomické držanie
  • Dobrý pomer ceny a výkonu
  • Veľký výkon

Zápory

  • V strunovej hlave sa ťažšie mení struna
  • Pre niekoho nepraktický popruh
  • Do hrubej trávy je lepšie použiť silnejšiu strunu