Benzínová kosačka Hecht 5484 SXE 5 v 1 s pojazdom a kovovým telom predstavuje vyššiu triedu kosenia trávy. Cena pod 400 eur zodpovedá vybaveniu aj výkonu a po jej kúpe nebudete mať pocit vyhodených peňazí. Než sa rozhodnete pre kúpu, zistite aké sú skúsenosti iných užívateľov tejto kosačky.

Parametre kosačky

Hecht 5484 SXE 5 v 1 je rotačná motorová kosačka poháňaná benzínovým štvortaktným motorom Hecht OHV s objemom 135 cm3 a výkonom 5 HP (3,75 kW). Táto kosačka je vybavená pojazdom s nastaviteľnou rýchlosťou, ktorý zaberá veľmi dobre aj do kopca vďaka sile motora s maximom 4,5 km/h. Zvládne teda nie len hustú trávu, ale aj strmší svah.

Výška kosenia od 2,5 do 7,5 cm je centrálne nastaviteľná a kolieska sú vybavené guličkovými ložiskami, takže pohyb kosačky je plynulý. Sada na mulčovanie umožňuje pokosenú trávu nie len zbierať do zberného koša s objemom 60 l, ale aj ju nechať na trávniku ako hnojivo s bočným vyhadzovaním na pravú stranu alebo pod kosačkou.

Kosačka aj do náročnejšieho terénu

Túto kosačku môžete štartovať klasicky tiahlom alebo elektrickým štartérom na akumulátor. Robustný oceľový skelet umožňuje kosenie trávy aj v náročnejšom prostredí a patentovaná technológia kolies dovolí kosiť tesne popri múrikoch. Pohodlné kosenie je podporené nastaviteľnou rukoväťou.

Záber kosenia je iba 46 cm, čo je na jednej strane málo, na druhej strane je sila motora využitá aj na pojazd, čo uľahčuje pohyb v teréne a hustej tráve. Objem koša 60 litrov sa môže niekomu zdať málo, na druhej strane môžete touto kosačkou trávu rovno mulčovať. Hecht 5484 SXE je vhodná kosačka pre záhrady do 15 árov, teda vyhovie väčšine užívateľov. Predná rúčka a skladacia rukoväť uľahčujú prenášanie a prevážanie kosačky.

Skúsenosti s Hecht 5484 SXE v praxi

Teóriu teda poznáme, aká je prax? Elektrické štartovanie je skvelé, keď nezabudnete nabiť akumulátor, jeho nabíjačka je v dodávke kosačky. Vždy však môžete využiť klasické štartovanie lankom. Po naliatí benzínu máte k dispozícii výkon 5 konských síl pre kosenie aj pohon kosačky po rovine aj do svahu rýchlosťou od 3 do 4,5 km/h.

Výkonný motor si poradí nie len s hustou trávou, ale aj s burinou. Daňou za to je vyššia hlučnosť. Hmotnosť kosačky by bola cítiť, keby nebola vybavená pojazdom. Zatáčanie okolo ostrých uhlov môže byť problém, pokosíte ich zrejme až na druhý raz. Lepšie je kosenie okolo múrov, avšak pri nastavenej nízkej výške sa môže kosačka odierať o zem.

Údržba kosačky so spaľovacím motorom je náročnejšia, ako u elektrických modelov, ale záhradkári to zvládnu.

Záverečné zhodnotenie

Ak potrebujete do svojej záhrady výkonný stroj, je Hecht 5484 SXE správnou voľbou. Elektrický štart a nastavenie rýchlosti vás poteší, centrálne nastavenie výšky kosenia a zberný kôš i možnosť mulčovania trávy sú výhodou. Slabšou stránkou je malá šírka kosenia a vyššia hmotnosť kosačky. No na stredne veľké záhrady ju môžeme iba odporúčať.

Prečo si vybrať Hecht 5484 SXE? V tejto triede očakávate širší záber, no ľahká ovládateľnosť a silný motor dovoľujú kosiť hustú trávu aj burinu na rovine aj vo svahu a preto je to dobrá univerzálna kosačka.

Cenová výhodnosť
1
Výkonnosť
1
Používanie v praxi
1
Údržba
1
Hmotnosť
1
Average
  Našítavanie, prosím počkajte yasr-loader

Klady

  • Silný motor
  • Motorový pojazd s viacerými rýchlosťami
  • Centrálne nastaviteľná výška kosenia
  • Možnosť mulčovať trávu
  • Elektrický štartér

Zápory

  • Vyššia hmotnosť
  • Malá šírka kosenia
  • Výkonný motor je trocha hlučnejší