Práve ste našli výkonnú kosačku aj do veľkej záhrady vo svahu, ktorá vďaka pojazdu a šírke kosenia 51 cm zvládne udržiavať váš pozemok aj napriek hustej tráve alebo náletovým drevinám. Viacstupňové nastavenie výšky kosenia do veľkého zberného koša alebo mulčovanie trávy a benzínový motor vám umožnia kosiť trávnik nie len okolo domu, ale aj vo vzdialenejších kútoch záhrady.

Robustný základ

Každého záhradkára zaujíma nie len výkon kosačky, ale aj jej odolnosť a životnosť. Sharks SH 2750 má kovový skelet, takže niečo vydrží. Niektorí užívatelia si sťažovali na plastový deflektor, majú ho všetky kosačky v tejto triede, pre bočné vyhadzovanie trávy, ale ten nie je určený na zrážanie krtincov v záhrade. Zadné kolesá priemeru 250 mm a predné s priemerom 200 mm dovoľujú síce jazdiť aj v ľahkom teréne, ale predsa len sa jedná o záhradnú kosačku. Vďaka guličkovým ložiskám v kolesách je kosenie ľahké aj napriek hmotnosti 36 kg, pomáha mu aj vypínateľný pojazd. Univerzálnosť kosačky podporuje aj široký rozsah nastavenia výšky kosenia.

Práca v záhrade

Pohon kosačky má na starosti štvortaktný motor o objemu 173 ccm a výkone 4,5 kW (6 konských síl), nádrž na benzín má objem 1,5 litra, zberný kôš na trávu 60 litrov, čo nijak nevybočuje zo štandardu. Pracovné otáčky motora 2700 /min majú za následok oveľa nižšiu hlučnosť, než sme zvyknutí u malých dvojtaktných motorov.

Osem pozícií centrálneho nastavenia kolies umožní kosiť trávnik na výšku od 25 do 85 mm. Praktické plastové madlo na skladacej rukoväti uschová nie len kľúče alebo mobil počas kosenia, ale aj plastovú fľašu s nápojom, čo vás iste poteší v sparnom lete. Vďaka nadštandardnej šírke záberu pokosíte aj plochy väčšie ako 12 árov ľahko a pohodlne.

Jednoduchá údržba spočíva v kontrole vzduchového filtra a pravidelnej výmene oleja, čistenie kosačky od trávy je jednoduché.

Záverečné zhodnotenie

Keď kosačku správne používate, bude vám dlho slúžiť. Vďaka pojazdu zvládne aj strmšie kopce, silný motor potiahne aj pokosí hustú trávu či burinu. Veľké kolesá s ložiskami uľahčujú manipuláciu. Väčší záber kosenia by mohol dopĺňať aj väčší kôš, no vďaka bočnému vyhadzovaniu alebo mulčovaniu ho ani nemusíte používať. Vzhľadom na výkon považujeme cenu a výkon za rozumné.

Cenová výhodnosť
0
Výkonnosť
0
Používanie v praxi
0
Údržba
0
Hmotnosť
0
Average
  Našítavanie, prosím počkajte yasr-loader

Klady

  • Výkonný motor
  • Robustná konštrukcia
  • Veľký záber kosenia
  • Vhodná do veľkej záhrady
  • Jednoduchá údržba

Zápory

  • Vyššia hmotnosť