Výkonný dvojtaktný motorový krovinorez Sharks SH 445 je skvelým pomocníkom najmä v prírodných záhradách, kde potrebujete kosiť vysokú a hustú trávu či buriny a tiež vyčistiť pozemok od náletových drevín. Nastaviteľná rukoväť a nižšia hmotnosť uľahčujú ovládanie, rýchla výmena žacej struny za trojzubý kotúč dovoľuje univerzálne použitie. Pre koho sa hodí a kam nie?

Konštrukcia

Moderné „bike“ držadlá sú nastaviteľné vo vzdialenosti aj uhle, teda dajú sa prispôsobiť každému koscovi. Spolu s popruhmi dovoľujú kosiť aj v členitom teréne, hoci má kosačka hmotnosť 7,9 kg. Čiastočne je to spôsobené veľkým motorom o objeme 52 ccm, ktorý dáva výkon 2,2 kW (2,8 HP). Vďaka tomu kosí akúkoľvek trávu. Výmena strunovej hlavy za oceľový trojzubý kotúč je jednoduchá a rýchla.

Odtredivá spojka uľahčuje štartovanie aj prestávky v kosení, kotúč aj hlava so silonom po znížení otáčok bezpečne stoja. Plastový kryt chráni obsluhu pred odletujúcimi stonkami. Tvar aj rozmer je v tejto triede štandardom, rovnako ako objem palivovej nádrže 1,2 litra. Dvojtaktný motor používa zmes benzínu a oleja v pomere 25:1.

Ďalšie parametre

Priemer trojzubu je štandardných 25 cm, pri kosení lankom je záber 42 cm. Vďaka silnému motoru je pokles otáčiek v hustej tráve minimálny. Sila motora zvádza k dlhodobému koseniu, jedná sa však o krovinorez do záhrad a na gazdovstvá, na profesionálne používanie sú určené iné typy krovinorezov. Viacero dielov kosačky je z plastu, čo môže pôsobiť subtílne, avšak svoju prácu v záhrade urobí.

Veľký motor s veľkou silou predurčuje kosačku Sharks SH 445 hlavne tam, kde sa potrebujete postarať o zanedbanú záhradu alebo kosíte trávu len dvakrát ročne. Spotreba paliva je pritom primeraná, silný motor však môže byť v niektorých situáciach hlučnejší. Údržba je jednoduchá, okrem čistenia kosačky od trávy len občas skontrolujete vzduchový filter, prípadne po sezóne vymeníte sviečku.

Dodávaná strunová hlava je jednoduchej konštrukcie, pri intenzívnejšom používaní sa oplatí ju vymeniť za kvalitnejšiu s ľahším navíjaním struny. Sila motora dovoľuje použitie plastovej struny až do priemeru 3 mm, čo výrazne zrýchli kosenie aj starej a vysokej trávy.

Záverečné odporúčanie

Ak vám nevadí vyššia hmotnosť, než u väčšiny krovinorezov, získate naozaj silný krovinorez pre ťažkú prácu v záhrade s veľkou plochou a nevadí ani členitý terén a väčšie nálety. Niekomu sa môže zdať dodávaný popruh nepohodlný, ale jeho výmena za iný je hračkou. Vidíme kosačku Sharks SH 445 ako hlavnú vo veľkej záhrade, kde jej sekunduje nejaký menší vyžínač na jemné dokončovanie kosenia okolo rastlín.

Cenová výhodnosť
0
Výkonnosť
0
Používanie v praxi
0
Údržba
0
Hmotnosť
0
Average
  Našítavanie, prosím počkajte yasr-loader

Klady

  • Veľký výkon
  • Ľahká údržba
  • Jednoduchá osluha a dobré držanie

Zápory

  • Vyššia hmotnosť
  • Používanie plastov v konštrukcii